<< powrót do bloga Data publikacji: 29.04.2021

Czym jest Android Enterprise Recommended i dlaczego warto wybrać urządzenia z AER do swojej firmy?

Android to znany wszystkim i używany w większości urządzeń mobilnych system operacyjny. Smartfony i tablety najpopularniejszych producentów korzystają właśnie z niego. W 2005 roku firma została kupiona przez Google, ale wciąż kontynuuje i ulepsza pierwotne założenia. Dlaczego Android jest tak ceniony i lubiany? Czy oferuje również rozwiązania dla firm? Na te i inne pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Dlaczego Android jest tak popularny?

Szacuje się, że udział systemu Android w rynku systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych wynosi ponad 70% (dane z marca 2021 roku). To wyraźna przewaga nad kolejnym na liście systemem iOS, który posiada ponad 27% udziału. Android wykorzystywany jest jednak nie tylko w urządzeniach mobilnych. Jest również bardzo popularny w telewizorach, smartwatchach, drukarkach, kamerach, a nawet w samochodach. Użytkownicy cenią go głównie za łatwość i intuicyjność obsługi oraz możliwość dostosowania jego ustawień do swoich potrzeb i wymagań. W sklepie Google Play każdy może wybrać nieskończenie wiele aplikacji, które pomoże dopasować dane urządzenie do siebie. Część z nich jest płatna, ale większość dostępna jest również w wersji bezpłatnej.

Android dla biznesu – czym jest Android Enterprise Recommended?

Na przestrzeni ostatnich lat, zdając sobie sprawę z rosnącej popularności systemu, Android zaczął rozwijać rozwiązania dla biznesu. Jednym z nich jest program Android Enterprise Recommended. Został stworzony po to, by ułatwiać firmom wdrażanie urządzeń z tym systemem, dobór do nich właściwych usług oraz efektywne zarządzanie nimi. Jeśli zależy Ci na urządzeniach i usługach, które będą spełniały wysokie wymagania klasy korporacyjnej, to AER zdecydowanie upraszcza proces wyboru, wskazując konkretne produkty, które się nimi charakteryzują.

Czym charakteryzuje się program Android Enterprise Recommended – najważniejsze cechy:

Wybierając sprzęt z Androidem warto sprawdzić, czy dany model znajduje się w katalogu urządzeń Programu Android Enterprise Recommended, aby móc cieszyć się ze wszystkich jego zalet oraz mieć pewność, że cechują się one najlepszymi rozwiązaniami dla biznesu.

Szukasz urządzeń z Android Enterprise Recommended? Mamy je w swojej ofercie! Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły.