<< powrót do bloga Data publikacji: 26.11.2020

Automatyczne sposoby inwentaryzacji – poznaj 6 korzyści wykorzystania tego rozwiązania w Twojej firmie.

Inwentaryzacja – wizja tego działania często wzbudza w nas niechęć, strach i stres. Określenie poziomu zapasów magazynowych, czy spisanie całego wyposażenia firmy to obowiązek czasochłonny, drobiazgowy, męczący i obarczony dużymi błędami. Jednak odpowiednio przeprowadzona inwentaryzacja pozwala przeciwdziałać stratom i dokładnie rozliczyć wartościowo-rzeczowy bilans. Co zatem zrobić, by ten ważny proces można było wykonać szybciej, przyjemniej i zupełnie bezproblemowo? Mamy na to sposób – sprzęt i oprogramowanie, dzięki którym wprowadzisz do swojego magazynu najnowsze rozwiązania.

Czym są automatyczne sposoby inwentaryzacji?

Automatyczne sposoby inwentaryzacji to ogromne wsparcie procesów logistycznych oraz magazynowych. Zastosowanie technologii identyfikacji RFID lub z wykorzystaniem kodów kreskowych umieszczonych na samoprzylepnych etykietach to coraz częściej spotykane rozwiązanie, zwłaszcza w magazynach i procesach logistycznych, w których przechowuje się lub wykorzystuje wiele produktów i maszyn. Połączenie odpowiedniego oprogramowania ze specjalistycznym sprzętem do inwentaryzacji pozwala naprawdę szybko zebrać informacje o stanie faktycznym środków trwałych. Wystarczy jedynie zeskanować wszystkie kody na naklejonych wcześniej etykietach.

Główne korzyści wynikające z zastosowania takiego rozwiązania to:

Oszczędność czasu – nie musisz liczyć, ręcznie spisywać danych ani przenosić ich później do komputera. Dzięki temu proces inwentaryzacji ulega znacznemu skróceniu.

Obniżenie kosztów – znając dokładne stany magazynowe i mając kontrolę nad poszczególnymi etapami procesu logistycznego możesz zminimalizować straty.

Optymalizacja procesów – dzięki dokładnemu planowaniu znacznie zwiększy się i poprawi wydajność cyklów logistycznych i magazynowania.

Wyeliminowanie błędów – automatyzacja procesu pozwala ograniczyć czynnik błędu ludzkiego i pomyłki do minimum.

Wygoda – specjalistyczny sprzęt do skanowania dba o komfort pracy obsługujących go, np. obrotowe głowice (tzw. rotary) czy długie wysięgniki ułatwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Zautomatyzowany proces generowania dokumentów – wykorzystanie sprzętu do inwentaryzacji z oprogramowaniem pozwala tworzyć podsumowujące dokumenty, takie jak spisy z natury, różnice itp.

Usprawnienie tego typu procesów sprawia, że inwentaryzacja staje się standardowym działaniem w firmie, nie angażującym dodatkowych sił pracowników i ponadwymiarowego czasu pracy.

Chcesz wprowadzić te rozwiązania do swojej firmy?

Nic prostszego! Posiadamy urządzenia, które są w stanie zapewnić działanie automatycznych sposobów inwentaryzacji w Twojej firmie. Stosujemy rozwiązania wielu znakomitych firm, np. Zebra (terminale mobilne, skanery ręczne oraz drukarki etykiet), CipherLab (terminale mobilne), Datalogic (terminale mobilne, skanery ręczne), Intermec (terminale mobilne), Honeywell (terminale mobilne, drukarki etykiet) i TSC (drukarki etykiet).

Na podstawie odpowiedzi na kilka prostych pytań, przygotujemy dla Ciebie:

Najlepsze, ściśle dopasowane do potrzeb rozwiązanie – otrzymasz gotowe do pracy urządzenie, skonfigurowane pod określone wytyczne, takie jak np. sieć wi-fi, dopasowanie do oprogramowania, które funkcjonuje w Twojej firmie.

Wycenę – zawsze dbamy o najlepszy stosunek ceny do jakości naszych urządzeń.

Szkolenie – jeśli potrzebujesz, by przeszkolić Twoich pracowników z obsługi urządzeń do inwentaryzacji, zajmiemy się tym.

Nie chcesz kupować nowych urządzeń, a potrzebujesz ich do obsługi zwiększonej liczby zamówień lub na czas inwentaryzacji stanów magazynowych? Posiadamy własną wypożyczalnię sprzętu, który pomoże Ci w czasie szczytu sprzedażowego.

Więcej o zestawach do inwentaryzacji dowiesz się TUTAJ. [http://general-id.pl/zestaw-do-inwentaryzacji

 

Chcesz zastosować automatyczne systemy inwentaryzacji u siebie? Skontaktuj się z nami – dobierzemy najlepsze rozwiązanie i odpowiemy na Twoje pytania.