<< powrót do bloga Data publikacji: 15.12.2020

Tablety przemysłowe – dlaczego coraz więcej firm korzysta z tych ekstremalnie wytrzymałych urządzeń?

Tablety przemysłowe – dlaczego coraz więcej firm korzysta z tych ekstremalnie wytrzymałych urządzeń?

Wszędzie tam, gdzie warunki pracy są trudne i naprawdę nieprzewidywalne, potrzebny jest sprzęt, który będzie na tyle wytrzymały i odporny, że sprosta im w każdej sytuacji. Są branże, w których oprócz wytrzymałości tych specjalistycznych urządzeń ogromne znaczenie będzie mieć również ich niezawodność i dokładność. Aby spełnić wszystkie te warunki niezbędne są tablety przemysłowe – sprzęt do zadań specjalnych. Dlaczego coraz więcej firm decyduje się na ich zakup? Odpowiadamy w dalszej części artkułu.

Co wyróżnia tablet przemysłowy?

Tablet przemysłowy wyróżnia się przede wszystkim wytrzymałą, najczęściej metalową obudową. Dodatkowe gumowe elementy zabezpieczają go przed uszkodzeniami w razie upadku. Urządzenia te są odporne na wodę, ale też na kurz, co pozwala na ich użytkowanie np. w zapylonych halach produkcyjnych. Ekrany tabletów przemysłowych bez problemu mogą pracować, gdy jest on zamoczony oraz można je obsługiwać np. w rękawiczkach, co w wielu sytuacjach wydaje się niezwykle komfortowym. Nie bez znaczenia jest również to, co znaleźć możemy wewnątrz – przy konkretnych wymaganiach ważna będzie odpowiednia konfiguracja podzespołów. Wielogodzinną, nieprzerwaną pracę zapewnia wytrzymała bateria, często wymienna. Wbudowane moduły GPS, połączenie z siecią, czy wbudowane czytniki kart i kodów to w większości modeli standard wyposażenia.

Co sprawia, że przedsiębiorstwa decydują się na inwestycję w tablety przemysłowe?

Gdzie najlepiej sprawdzi się taki sprzęt?

Najczęściej to rozwiązanie znajduje zastosowanie w szeroko pojętym przemyśle, np. w usługach transportowych i logistyce, przetwórstwie i produkcji, sprzedaży, czy w halach magazynowych. Tablety świetnie sprawdzą się również w sektorze publicznym, gdzie może pomóc np. w optymalizacji procesów operacyjnych – wśród służb medycznych, militarnych i porządkowych, takich jak straż czy policja.

Dlaczego warto?

Tablety przemysłowe mają wiele przewag nad innymi tego typu sprzętami. Poza opisywaną wcześniej odpornością i możliwością pracy w ekstremalnych nawet warunkach, możemy wymienić jeszcze:

Sprawne i przede wszystkim wydajne działanie tabletów przemysłowych to nie tylko ich parametry techniczne, ale również dobranie ich właściwości do systemu pracy w danej firmie i do zachodzących w niej procesów. Testy i dostosowanie sprzętu do danego miejsca pracy to klucz do sukcesu.

 


Jesteś zainteresowany tabletami przemysłowymi? Chciałbyś wypróbować je u siebie w firmie? Potrzebujesz profesjonalnego i solidnego dostawcy tego sprzętu? Napisz do nas – dobierzemy dla Ciebie najlepszy sprzęt i przedstawimy atrakcyjną ofertę!